Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Ložní povlečení

Povlečení je základ každé ložnice. Dodává jí osobitost a styl a na jeho kvalitě hodně záleží, jak dobře se vyspíte. Ten správný vzor a barvy jsou pouze otázkou vkusu. Pokud potřebujete trochu inspirace, najdete ji v našich článcích v online magazínu. 


Nečekejte, až se vrátí do módy a proměňte svou ložnici. Vše co potřebujete, je ve vás!


Abyste si povalování v posteli, předtím než usnete, opravdu užili, vyberte si ten správný materiál. V našich prodejnách i v e-shopu nakoupíte hladké povlečení ze 100 % bavlny nebo z polyesteru, krepové povlečenísaténové povlečeníflanelové nebo v poslední době velmi oblíbené mikroplyšové povlečení. Každé má své klady i zápory.

Např. hladké povlečení je velmi jemné, ale snadno se mačká a pro perfektní vzhled ho musíte žehlit. Krepové je strojově mačkané a žehlit se nemusí, na druhou stranu je trochu tužší a méně jemné na dotek. Flanelové povlečení je hebké a hřejivé, ale ne každému se líbí jeho lehce chlupatý a trochu rozpitý vzhled. Mikroplyšové povlečení vypadá jednoznačně perfektně a v hřejivosti a jemnosti se mu nic nevyrovná. Bohužel má tendence na rubu žmolkovatět. Saténové povlečení je na tom podobně jako hladké bavlněné povlečení. Díky úpravě vláken je jemnější a má zvýšený lesk, který vypadá velmi efektně. Dodá vám opravdový pocit luxusu a pohodlí. Ale musí se žehlit.


Pokud chcete s výběrem poradit nebo se přesvědčit o kvalitě konkrétního povlečení, jsme vám k dispozici na prodejnách nebo v e-shopu na emailu obchod@vesna.cz a telefonu 466 944 014.