Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Saténové povlečení Vesna

Není satén jako satén. Je velký rozdíl mezi saténovým povlečením z polyesteru a povlečením ze 100% bavlny. Otázka je, které vyhovuje právě vám?

Povlečení z polyesterového saténu je velmi lesklé, připomíná hedvábí jak vzhledem, tak jemností. Při prvním doteku je chladivé a v letních měsících tak přináší příjemné osvěžení. Vypadá velice efektně a do své ložnice ho vyhledávají především mladí lidé, kteří vyžadují výjimečnost. Drobná vada na kráse tohoto povlečení je, že poměrně špatně odvádí vlhkost od těla a pokud se pod ním zpotíte, hezky se na vás přilepí.

Povlečení z bavlněného saténu tuto nevýhodu nemá. Bavlněná vlákna jsou upravována tak, aby dosahovala maximálního lesku a jemnosti, přičemž si zachovávají své přirozené vlastnosti jako je savost. Žádná úprava ale nedokáže docílit takového lesku a dokonalé hladkosti jako u saténového povlečení z polyesteru.

Pokud chcete výjimečné povlečení, které vaší ložnici dá jedinečnou atmosféru jako ve filmu, pořiďte si saténové povlečení z polyesteru. Jestli chcete luxus se vším komfortem a záleží vám především na pohodlí, vybírejte povlečení z bavlněného saténu.

V prodejnách Vesna a v našem e-shopu najdete především bavlněný satén. Širokou nabídku máme především v letních měsících, kdy je pro saténové povlečení hlavní sezóna, a v předvánočním období. Luxusní saténové povlečení je velmi oblíbeným dárkem. Věnujte pozornost také výběru správného prostěradla. Ideální jsou hladká napínací jersey prostěradla