Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Polštáře a přikrývky

Vybíráte si ložní soupravuNebojte se, není to žádná věda... Začněte třeba zde u povlečení na eshopu nebo na prodejně. Nabídka je sice široká a na první pohled nemusí být patrné rozdíly mezi jednotlivými polštáři přikrývkami, ale každý materiál a každý typ má několik zásadních předností i záporů, podle kterých si můžete snadno vybrat.

Vyberte materiál

V první řadě se rozhodněte, zda chcete polštář  a přikrývku plněnou peřím  vlněnou nebo z dutých vláken. Většina lidí má jasno, protože zůstávají věrni tomu, na co jsou zvyklí. Občas nás ale okolnosti nutí ke změně. Např. alergie. Péřové přikrývky jsou měkké a přizpůsobivé, jako žádné jiné. Nabízí neskutečné pohodlí a výbornou hřejivost, ale jsou velmi prašné a roztočům se v nich líbí stejně jako nám. Alergie na prach či peří jsou pak nejčastějším důvodem, proč od těchto přikrývek ustoupíme.

Vlněné přikrývky polštáře jsou skvělou náhradou, pokud chcete zůstat u přírodního materiálu. Krásně hřejí a přikrývka a polštář z řady Vesna Country jsou velmi jemné na dotek. Hodí se hlavně pro seniory, protože vytváří suché teplo a pomáhají tak zmírnit revmatické bolesti. Bohužel se trochu hůř přizpůsobují tělu a tak nemusí být každému pohodlné.

Nejčastěji se dnes používají přikrývky a polštáře z dutého vlákna (aktuálně na e-shopu). Jsou velmi hygienické, téměř nepráší, jsou levné a na rozdíl od péřových nebo vlněných přikrývek a polštářů se dají prát doma. Kvůli těmto vlastnostem jsou vhodné pro alergiky. Kvalitní přikrývky a polštáře jsou pohodlné a vyrábí se v různých stupních hřejivosti – na léto, na zimu i celoroční.

Potřebujete pro výběr ložní soupravy více informací? Přečtěte si naše články:

Pokud se vám nechce číst, rádi vám osobně poradíme. Navštivte nás v kterékoliv prodejně, nebo nám napište na obchod@vesna.cz co od přikrývky očekáváte a jaké jsou vaše preference.