Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Napínací prostěradla

Napínací prostěradla mají všitou gumu v tunýlku, která stáhne konce pod matraci a prostěradlo zůstává hezky vypnuté. Snadno se povléká a stále dobře vypadá. Dnes jsou nejběžnější, ale i tak u nás stále seženete klasické bavlněné plátno. Jak bílé, tak barevné. Barevná bavlněná prostěradla jsou k dispozici pouze na jednolůžko, bílé prostěradlo koupíte i v rozměru 200 x 240 cm vhodné na manželskou postel.


I klasické bavlněné prostěradlo se dá sehnat v napínací verzi s gumou. Není ale příliš běžné. Dnes se nejčastěji používají froté a jersey prostěradlaFroté prostěradla jsou ze smyčkového materiálu stejně jako froté ručníky nebo župany. Jersey prostěradla jsou na povrch hladká. Jsou z elastické pleteniny a přizpůsobují se matraci stejně jako prostěradla froté. Ale nemají žádné smyčky a jsou díky tomu výrazně jemnější. Jerseyová prostěradla se proto perfektně hodí k saténovému povlečení nebo k povlečení z hladké bavlny.


Na zimu doporučujeme koupit flanelová prostěradla, která nestudí. Pokud jste si oblíbili mikroplyšové nebo mikroflanelové povlečení, určitě byste ho měli doplnit také prostěradlem ze stejného materiálu. Stejně jako flanel je mikroplyšové prostěradlo ideální na zimu. Téměř okamžitě si na lůžku vytvoříte příjemné teplo a bude se vám krásně usínat.


V naší nabídce najdete jersey a froté prostěradla v různých úrovních kvality. Kromě limitovaných edicí za super cenu máme standardní nabídku řady Komfort a Excellent. Prostěradla Komfort jsou střední kvality. Dlouho vydrží a jsou za velmi příznivou cenu. Prostěradla Excellent jsou z kvalitnějších materiálů a jsou velmi jemné na dotek. Když si chcete vychutnat maximální pohodlí, určitě si připlaťte. Vyšší investice se vám vrátí na životnosti.