Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Stupnice hřejivosti přikrývek

PrikryckyKdyž si vybíráte novou přikrývku, potřebujete vědět, jestli vás dostatečně zahřeje. Nebo jestli naopak není teplá až moc. V době, kdy se deky vyrábí z ultra moderních tvarovaných vláken a speciálních materiálů, je opravdu těžké se vyznat. Naše stupnice hřejivosti vám v tom pomůže.
 
Použili jsme jednoduchou stupnici od jedné do pěti. Podrobný popis každého stupně najdete níže. Občas používám pojem „zmrzlík“ pro osoby, kterým bývá často chladno. Přemýšlíte, jak poznáte, že patříte mezi zmrzlíky? No pokud o tom pochybujete, tak nejspíš ne, a doporučuji vám stupeň 3.

1) Deky určené na léto. Tyto přikrývky jsou velmi slabé a potahové tkaniny často bývají ze speciálních vláken, které pomáhají k lepšímu odvodu vlhkosti od těla a tím snižují pocení v horkých letních nocích.
Př.: Climate, letní přikrývka Top cool, přikrývka Lyocell proti pocenívlněná deka bílálehká přikrývka Standard letní

2) Přikrývky na stupni 2 jsou nejvhodnější pro období od jara do podzimu. Pokud i v zimních měsících udržujete v ložnici pokojovou teplotu okolo 22 stupňů, dají se používat i v zimě. Pokud ale patříte mezi zmrzlíky, používejte tyto deky pouze na léto. V ostatních obdobích vám lépe poslouží přikrývky s vyšším stupněm hřejivosti.
Př.: Health protect, Greenfirst natureStandard

3) Trojku mají poměrně hřejivé přikrývky pro všechna 4 roční období. Je to takový zlatý střed, ideální pro ty, kteří nechtějí mít zvlášť přikrývku na léto a na zimu, a v ložnici udržují víceméně stejnou teplotu po celý rok. 
Př.: přikrývka s přírodními výtažky Greenfirst duoKomfortantialergická přikrývka Vesna Excellentpřikrývka SCAN quilt CLASSICMicropřikrývka Aloe vera

4) Stupeň číslo 4 patří už opravdu hřejivým thermo přikrývkám, které splňují nároky zmrzlíků. Když máte rádi teplo pod dekou a chladnější ložnici.
Př.: přikrývka Komfort thermoKomfort duoluxusní přikrývka SCAN quilt DUPLEX plusSCAN quilt THERMO plus

5) Tyto deky jsou stvořené pro vášnivé milovníky tepla. Hodí se do chladných domů nebo bytů, kde bývá problém s vytápěním. Pětku mají často přikrývky z přírodních materiálů, kterým se v hřejivosti máloco vyrovná. 
Př.: Maxi thermovlněná přikrývka Antika, Deka duo BeránekPéřové přikrývky

V přikrývkách nejsou rozdíly jenom v hřejivosti, ale také v potahových tkaninách, teplotě praní, nebo různých antialergických úpravách. V detailu každé deky vždy uvádíme popis hlavních předností, podle kterých si vyberete tu nejlepší variantu právě pro vás.