V Olomouci máme pro Vás připravenou novou pobočku v Pavelčákově ulici, kde můžete nakoupit do 4.5. za mimořádně příznivých podmínek a bonusů nové zboží. A zároveň vyprodáváme zásoby prodejny v OC Haná v Kafkově ulici za 50% ceny! Těšíme se na Vaši návštěvu.

Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Rohožky na boty: ochrání domov před nečistotami a dodají mu osobitý styl

rohožka před dveře

Každý, kdo se chce doma cítit příjemně, dbá na pravidelný úklid, ale také na design. S čistotou i designem vám dokáže pomoct rohožka na boty, která bývá mnohdy opomíjeným vybavením domácnosti. Proč ji mít doma?

Správná rohožka může zachytit až 80 % nečistot, které bychom si jinak na botách donesli až domů. Díky rohožce si tedy ulehčíte úklid, a pokud vyberete správnou barvu či motiv, dodáte svému domovu navíc styl. Jak se rozhodnout pro tu nejlepší?

Jedna rohožka nikdy nestačí

Aby se nečistoty na botách nedostaly až do obytných místností, je potřeba si vytvořit čisticí zóny. Potřebovat k tomu budete 2 až 3 rohožky, přičemž nároky na výrobní materiály a odolnost se liší podle toho, zda se jedná o předložku určenou do exteriérů nebo interiérů.

  1. Předložka do exteriérů – pokládá se před vchodové dveře a jejím úkolem je zachytit největší nečistoty: kamínky, bláto a písek. Zároveň musí odolat vysokým i nízkým teplotám a vodě.
  2. Rohožka na boty do předsíně – slouží k dočištění obuvi, zachycuje zbývající nečistoty a neměla by jí dělat problém vlhkost. Pro výrobu se používají syntetické i přírodní materiály.

Třetím typem rohožek, které nejsou vždy nutné, jsou ty, které se nacházejí například před jednotlivými byty či kancelářemi. Ty mohou být nejjemnější, jelikož si o ně boty finálně dočistíte.

Rohožky podle materiálů a designu

Rohožky na boty se vyrábí z celé řady materiálů, v různých barvách, tvarech i designových zpracováních. Do exteriérů před vchodové dveře se hodí rohožky gumové, které zachytí nejhrubší špínu. Spíše než na design se v tomto případě dbá na vysokou funkčnost. Kromě gumových rohožek najdete venku také předložky z polypropylenu doplněné o kovové čisticí prvky.

Do interiéru můžete zvolit jemnější rohožky, které se zpravidla vyrábí z měkčích syntetických či přírodních materiálů. Syntetickým materiálem je obvykle polypropylen či polyamid, přičemž spodní vrstva je z protiskluzové gumy. Z přírodních materiálů jsou oblíbené především juta, bambus nebo kokos.

Z hlediska designu se zaměřte na tvar a grafické zpracování.

  • Do moderních a minimalisticky zařízených domácností se budou hodit klasické jednobarevné rohožky obdélníkového tvaru. Chybou nebude ani potisk s jednoduchými geometrickými tvary.
  • Byty a domy zařízené ve vintage stylu budou ladit s půlkulatými či kulatými rohožemi v imitaci dřevěného a kamenného dekoru. Skvělou volbou budou i rohožky s nápisem.
  • Do domácností s malými dětmi jsou jako stvořené rohožky s potiskem zvířátek či kreslených postaviček. Oblíbené jsou také rohožky ve tvaru květiny.

Díky bohaté nabídce zpracování můžete rohožky měnit třeba podle ročního období.

  • Na jaře zvolte motiv květin nebo zajíců,
  • v létě sáhněte po rohožce s nápisem,
  • na podzim položte před vchod rohožku v tmavších barvách,
  • v zimě zvolte předložku s motivem sněhuláka, sobů nebo skřítků.

Při výběru nejprve zohledněte, v jakých prostorech bude předložka používaná, ale také uvažte její designové provedení, které by mělo ladit se stylem vašeho domova.