Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Rady pro ty, co si chtějí usnadnit a urychlit úklid domácnosti

Mop

Vždy jsem přemýšlel, jak co nejjednodušeji a s co nejmenší námahou uklidit po svém čtyřnohém miláčkovi. Máchání rukou ve špinavé vodě a neustálé ždímání hadru mě od pravidelného úklidu odrazovalo. Měl jsem možnost vyzkoušet mnoho různých produktů od různých výrobců. Často jsem ale narážel na různé problémy tipu nekvalitní držák mopu, který se hned rozbil. A když už nějaký fungoval, jak měl, tak s ním byl zase úklid nepohodlný. Některé mopy byly také příliš velké, takže jsem se s nimi nedokázal dostat pod nábytek. A s některými jsem zase nedokázal dostatečně vytřít rohy, tedy přesně ta místa, kde se hromadí nejvíc prachu.

“Mým nejnovějším úlovkem je Bona Spray Mop Motion.”

 

Díky známému jsem ale narazil na mop značky Bona. Přesně se jmenuje Bona Spray Mop Motion, nebo také prodávají variantu Bona Spray Mop Curve, Express a další. Ačkoliv jsem byl skeptický, mop jsem přesto zakoupil a vyzkoušel (jeho cena nebyla přeci jenom tak vysoká).

“Nejvíc mě překvapil systém vytírání mokrou cestou.”

 

Už při vybalování mopu mě překvapilo, že je tak lehký a má jednoduchou konstrukci. Žádná zbytečná “udělátka” navíc, která se stejně časem pokazí. Vyrobený je ze směsi kovu a plastu, takže jistě něco vydrží. Vytírací ploška má suchý zip, na který se připevňuje čistá utěrka. A když je špinavá, tak ji jednoduše sundám a dám vyprat.

Mop

Co mě ovšem překvapilo nejvíc je samotný systém vytírání mokrou cestou. Mop je opatřen plastovou nádržkou o kapacitě asi 0,70 litrů. U náplně máte možnost vybrat si buď čistič na dřevěné podlahy, nebo na podlahy laminátové. Mou volbou byla náplň na laminátové podlahy. Tuto náplň nasadíte do připraveného otvoru a ta se potom rozstřikuje v úhlu 45 stupňů před mop. To když jednoduše zmáčknete spoušť, která je umístěna přímo na rukojeti mopu. Je to úžasné, jak krásně a hladce se dá tímto způsobem vytřít a sebrat veškeré nečistoty z povrchu podlahy, aniž byste vířili prach.

“Chlupy z mého psa nejsou problém. Mop si s nimi docela slušně poradí.”

 

S Bona mopem se snadno dostanu pod nábytek a krásně jdou vytřít i rohy a podlahové lišty. A další výhrou je, že se mop poměrně slušně vypořádá i s chlupy po mém čtyřnohém miláčkovi. Po pravdě řečeno to, co my s jinými “smetáky” nikdy nešlo, nebo trvalo víc jak 45 minut, tak s Bona mopem zvládnu za 15 minut. Ač jsem si nikdy nemyslel, že to někdy řeknu, tak úklid je teď pro mě docela zábavou.

Všem, kteří nemají vytírání podlah v lásce (jako já doposud), tento mop vřele doporučuji. Díky němu uklidíte snadno, rychle a bez zbytečného a nepříjemného namáčení rukou.Technické parametry mopu Bona Spray Motion a čističů Bona

  • Vhodný pro všechny typy podlah (dřevěné, laminátové, korkové, dlažbu atp.)
  • Ideální pro použití v domácnostech i komerčních prostorech.
  • Využívá sonický pohyb, tedy podobné vibrace jako má elektrický zubní kartáček.
  • Funguje na 4 AA baterie, které jsou součástí balení.
  • Neutrální čisticí prostředek Bona nepoškozuje laky masivních podlah.
  • Čistí, aniž by zanechával pruhy.
  • Mop doporučujeme používat pouze s originálními náplněmi od firmy Bona, na jiné se nevztahuje případná reklamace.