Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Přehozy na postele

Vždycky se hodí mít doma alespoň jeden přehoz přes postel. Když potřebujete rychle ustlat, něco schovat před návštěvou apod., přehoz je rychlé a efektivní řešení. Ideální je hlavně na postel, která není často využívaná. Do pokoje pro hosty nebo do ložnice na chatě. Přehoz lůžko ochrání před prachem a znečištěním a skvěle vypadá.


A protože postel s přehozem vypadá opravdu luxusně, fajnšmekři si ho pořizují pro každodenní spaní. Přehoz se nesundává, když jdete spát, ale využíváte ho jako přikrývku. Když je teplo, doplníte přehoz bavlněným prostěradlem, které během noci pohlcuje váš pot. Stejně jako u přikrývky perete povlečení a ne přikrývku, v tomto případě perete prostěradlo a ne přehoz. V zimě můžete pod přehoz použít celoroční francouzskou přikrývku z dutých vláken. Dvě vrstvy vás určitě zahřejí i v chladných místnostech.


Přehoz přes postel je poměrně často dodáván s povlaky na polštářky, ale není tomu tak vždy. Při výběru si určitě všímejte, co je součástí balení. Hlavní roli ale hraje rozměr přehozu. Pokud máte postel s čelem u hlavy i u nohou, budete potřebovat jiný rozměr než na postel s čelem pouze u hlavy. Nespoléhejte na prosté označení Přehoz na dvoulůžko