14.04.2011 08:18

Vybíráme barvy do ložnice

Vybíráme barvy do ložnice

Aby se vám dobře spalo, musíte svůj organismus naladit ke klidu. Volte proto pro ložnici klidné relaxační barvy, jako je modrá, zelená nebo třeba fialová. Modrá se navíc dobře hodí do letních měsíců – působí chladně a opticky sníží teplotu místnosti. Naopak nevhodná je sytě žlutá, oranžová a červená. Byť se jedná o teplé barvy, které by vás v zimě mohly hřát, jsou to také barvy, které vás povzbuzují k nějaké akci, k tvořivosti, a na spánek nemusí mít příliš pozitivní vliv. Nemusíte se jich ale zcela vzdávat. Volte pastelové odstíny, nebo jimi ložnici oživte v menším množství, např. na povlečení

Abyste nemuseli malovat 2x do roka – se změnou ročního období, můžete mít buď každou polovinu pokoje jinou, nebo stěny vymalovat v neutrálních barvách, jako je šedá, bílá nebo béžová a barevnost dodat dekoracemi, textilními doplňky a povlečením. Ložnici dodáte šmrnc třeba kombinováním kontrastů. Zkuste např. sytě žluté prostěradlo Komfortzelené povlečení Čtyřlístek. Nebojte se ani černé. Pokud si libujete v tmavších kávových barvách, mohla by se vám líbit kombinace povlečení Tofsy od značky Matějovský a černého prostěradla. Nebo buďte odvážnější. Povlékněte matraci jasně zeleným prostěradlem a ložní soupravu růžovo-fialovým povlečením Lila.

S barvami si můžete vyhrát podle libosti. Důležité je pouze to, zda se barevná kombinace líbí vám. Do ložnice si mnoho cizích lidí nezvete, takže se nemůže stát, že by vás někdo za zády pomlouval, že jste zkombinovala pruhované závěsy a puntíkaté povlečení.

krepové povlečení puntíky

bavlněné povlečení Lila

jasně zelené froté prostěradlo Komfort

černé froté prostěradlo Excellent

bavlněné povlečení Tofsy

bavlněné povlečení Čtyřlístek zelené

sytě žluté froté prostěradlo Komfort

Tisknout


RSS

Poslední článek

18. 10. 2016

Bavlna - Cotton - Baumwolle - aneb co jste možná nevěděli

 Bavlna je velice důležitým přírodním vláknem. Na světě existuje několik druhů "divoké bavlny" (bavlna, která roste neobdělávaná), například v Austrálii, Africe, Arizoně, Střední Americe, Dolní Kalifornii, Brazílii, Mexiku a dalších tropických zemích.

Novinky v nabídce

Pronajímáme - Hledáme pronájem

Vlastníte nebytové prostory v centru města nebo v obchodních domech? Nebo naopak hledáte vhodné místo pro své podnikání? Kontaktujte nás.

více info

Jsme obchod ověřený zákazníky© 2017, VESNA, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect |