14.02.2012 10:13

Krepové povlečení – ideální materiál nebo nafouknutá bublina?

Krepové povlečení – ideální materiál nebo nafouknutá bublina?

Slovo krep samo o sobě naznačuje pouze, jak jsme již zmínili, že povlečení je mačkané. Neříká, z jakého má být materiálu. Osvědčená a nejčastěji používaná je 100% bavlna. Moderní doba a tlak na nižší ceny dal vzniknout také povlečení ze směsových tkanin nebo 100% polyesteru. To se někdy nazývá jako mikrokrepové povlečení. Jistotou je, že bavlna poskytuje příjemný komfort díky dobré savosti. Odvádí pot od těla a je prodyšná, takže je zárukou pohodlného spánku. Naproti tomu u polyesteru závisí hodně na jeho zpracování. Jako příklad můžeme uvést termo prádlo, které je také z polyesteru, ale díky speciálně tvarovaným dutým vláknům má vysokou prodyšnost a lepší vlastnosti, než přírodní bavlna.

Krepové povlečení CharloteObyčejná levná vlákna vám mohou spánek pěkně narušit. Už na pohled někdy vypadají uměle, na dotek připomínají voskované tkaničky od bot a kvůli špatné prodyšnosti se pod takovým povlečením hodně zapotíte. Prvním ukazatelem kvality je cena. Velmi levné krepové povlečení z umělých vláken napovídá, že byste se od něj měla držet dál, a ušetřit si pár nepříjemných nocí. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že polyester je levnější, než bavlna, což je i na ceně výsledného produktu, tedy povlečení, znát.

U krepového povlečení z přírodní bavlny mnoho problémů odpadá, i tak jsou zde ale znát velké rozdíly. Vliv na kvalitu má zpracování, pevnost materiálu, hustota tkaniny nebo kvalita ušití a potisku. Často totiž levné povlečení barvy po prvním vyprání pouští a z krásného vzoru vám mnoho nezbude. Materiál bývá velmi slabý a dlouho nevydrží.

Nejlepší je nakupovat u ověřených značek. Proto v našem e-shopu nabízíme prověřené výrobce. Najdete u nás mnoho českých značek s dlouholetou tradicí, jako např. Hybler, Stanex, Bellatex, B.E.S. Petrovice a mnoho dalších.

Výběr krepového povlečení z našeho e-shopu

Krepové povlečení Kapesníky

Krepové povlečení Květ černý

Krepové povlečení Bublina zelená

Krepové povlečení Bublina vínová

Tisknout


RSS

Poslední článek

18. 10. 2016

Bavlna - Cotton - Baumwolle - aneb co jste možná nevěděli

 Bavlna je velice důležitým přírodním vláknem. Na světě existuje několik druhů "divoké bavlny" (bavlna, která roste neobdělávaná), například v Austrálii, Africe, Arizoně, Střední Americe, Dolní Kalifornii, Brazílii, Mexiku a dalších tropických zemích.

Novinky v nabídce

Pronajímáme - Hledáme pronájem

Vlastníte nebytové prostory v centru města nebo v obchodních domech? Nebo naopak hledáte vhodné místo pro své podnikání? Kontaktujte nás.

více info

Jsme obchod ověřený zákazníky© 2017, VESNA, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect |