16.04.2012 09:26

Kam na výlet s rodinou? Máme pro vás tipy na výlety ve Východních Čechách

Kam na výlet s rodinou? Máme pro vás tipy na výlety ve Východních Čechách

Slatiňany

Město Slatiňany se nachází 4 km od města Chrudim, na úpatí Železných hor. Zde můžete navštívit nejen zámek Slatiňany, který se stal od roku 2001 národní kulturní památkou, ale také přilehlý hřebčín, anglický park, lesy vhodné na procházky, nebo také oboru s muflony a jeleny. Vaše děti potěší Kočičí hrádek, který se nachází nedaleko zámku, byl vybudován v letech 1898 – 1901 na přání Vilemíny Auerspergové a určen pro zámecké děti, které zde trávily volný čas. Miniaturu hradu ovlivněnou romantismem naleznete za parkem v nedalekém lese. Bohužel byl nedávno částečně poničen vandaly, ale i tak je dětmi oblíbenou zastávkou. Ve Slatiňanech strávíte určitě celý den, tak nezapomeňte na pořádnou svačinu. Dětem ji můžete zabalit třeba do plyšového opičího batůžku. Ten zaručeně nikde nezapomenou.

Veselý kopec

Skanzen Veselý Kopec se nachází na jihu Pardubického kraje, na rozhraní Žďárských vrchů a Železných hor, 7 km od Hlinska. Při návštěvě tohoto místa na vás dýchne atmosféra dob minulých. Poznáte, jaký způsob života vedli rolníci. V současné době zde nejsou vidět jen krásné domečky s malými okny, ale také například ovčín, zvonička, hájenka, včelín, mlýn apod. Některá stavení jsou původní a některá byla přemístěna z okolí tak, aby tvořila jeden harmonicky vypadající celek.

Každoročně se zde pořádá několik kulturních akcí, které nadchnou nejen vás, ale hlavně děti. Za zmínku stojí například masopustní průvod, velikonoční výstavy, nebo jarmark, který se koná každý červenec.

Zámek Nové Hrady

Rokokový zámek Nové Hrady, nazýván také jako „Malý Schönbrunn“ či „České Versailles“, se nachází ve stejnojmenné malebné vesničce nedaleko Litomyšle. Zámek je v soukromém vlastnictví od roku 1997.

Zde se můžete zúčastnit nejen prohlídky zámku, ale také navštívit První české muzeum cyklistiky, v barokním špýcharu v zámeckém areálu, kde si vyzkoušíte jízdu na vysokém kole, a vaše děti se mohou svést na kolotoči se šlapacím pohonem. V přilehlé okrasné zahradě se nachází klasicistní altánek, přírodní amfiteátr, nebo domek zahradníka. Součástí zámku jsou zámecké stáje, kde se pořádají lekce jezdectví a obora, kde se chovají Jeleni lesní a Daňci evropští. Děti potěší nově vybudované bludiště z živého plotu a výlet si můžete osladit také v zámecké cukrárně.

Sečská přehrada

Sečská přehrada se nachází v Železných horách, u města Seč. V létě je to hojně navštěvované místo, nejen kvůli pěknému koupání v přehradě, ale také krásné přírodě, která i v tomto jarním období láká k nejrůznějším vycházkám a vyjížďkám na kole. Můžete vyrazit na kolech okolo přehrady, kde narazíte na zříceninu hradu Oheb, která se rozkládá na skalnatém ostrohu nad vodní nádrží. Pro větší bezpečnost si nezapomeňte vzít reflexní doplňky, ať jste na silnicích dobře vidět. Pro ty nejmenší na jaře nabízíme reflexní vestu s potiskem. Pro děti i dospělé máme samonavíjecí pásky, se kterými si můžete třeba stáhnout nohavice u kalhot, abyste si je nezašpinili o řetěz u kola. 

Kunětická hora a Perníková chaloupka

Kunětická hora neboli „Kuňka“ se rozkládá nedaleko Pardubic. Oproti okolní krajině se tyčí do výšky 305 nadmořských metrů, díky čemuž je velice pěkný výhled na okolní vesničky. Pořádají se zde také nejrůznější akce. Nejbližší „jarní“ akcí je Let čarodějnic, která se koná 30. 4. 2012 od 15:00 a je určena pro rodiče s dětmi. Vaše děti se mohou těšit například na veselé malování, klauna, různé soutěže, slavného kouzelníka Richarda Nedvěda apod. Vystoupí zde také zpěvák David Deyl nebo kapela Monkey Business. 

7. a 8. 5. 2012 je na programu Velký střelecký den, kde budou vystavovány a předvedeny palné zbraně od husictví až po II. Světovou válku.

Perníková chaloupka se nachází pod Kunětickou horou a je oblíbeným místem dětí. Zde můžete navštívit Muzeum perníku a pohádek, nebo posedět u Ohniště pro 12 měsíčků, které je ideální na piknik. Jelikož je přecejen ještě zima, vezměte si pod sebe nějakou deku. Ideální je fleecová, která zahřeje, ale v batohu nezabere skoro žádné místo. Jednu takovou máme do konce dubna za skvělou cenu. K vidění je zde také Vyhlídka na Smolíčkova jelena, Mrazíkovy saně, Domečku otoč se, Vězení pro zloděje perníku, nebo Úl pro včelku Máju.

Pod "Kuňkou" se můžete občerstvit ve Staročeské stodole a zajezdit si na koních v OK ranchi (pro děti je tu poník). Jestli sledujete novou řadu pořadu Farmář hledá ženu, můžete se tu seznámit s farmářem Honzou.

Hradec Králové – divadelní představení pro děti

Pokud chcete u svých dětí vyvolat lásku k divadlu a zároveň je pobavit a zaujmout, není nic jednoduššího, než je vzít do divadla na představení určené pro nejmenší. Po celé České republice se hrají dětská představení, kam můžete společně se svými ratolestmi zajít i vy. Výhodou dětského představení je, že se koná v dopoledních nebo odpoledních hodinách.

Doporučit vám můžeme například divadelní hru „O Popelce“, představení proběhne 21. 4. 2012 od 10:00 a místem konání je Bílá věž, nebo představení konané tamtéž „Pejsek a kočička“, které proběhne 28. 4. 2012 od 10:00. Labyrint Divadla Drak nabízí představení „Perníková chaloupka“, které se koná 28. 4. 2012 od 16:00.

Hradec Králové – Obří akvárium

Do Hradce samozřejmě nemusíte jet jenom kvůli divadlu. Pokud má vaše dítko rádo rybičky, určitě vás zaujme jedna z nejznámějších hradeckých atrakcí. Obří akvárium se nachází v centru, nedaleko Fakultní nemocnice. K vidění je zde akvárium s podvodním tunelem a deštným pralesem, ale také videoprojekce přírodních krás. Občerstvit se můžete v Café Piraňa. Nyní, v jarním období je otevřeno denně, od 9:00 do 18:00, kromě pondělí, kdy je zavřeno. Nejlepší je odtud zamířit rovnou do hradeckého aquacentra a život ryb si na vlastní kůži vyzkoušet.

Článek pro vás napsala: Andrea Tauscherová
Chcete více tipů na výlety? Postrádáte tipy z jiného kraje? Napište nám!

Vybavte se na výlet

Dětská reflexní vesta s potiskem

Dětský batůžek opička

Fleecová deka

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSS

Poslední článek

18. 10. 2016

Bavlna - Cotton - Baumwolle - aneb co jste možná nevěděli

 Bavlna je velice důležitým přírodním vláknem. Na světě existuje několik druhů "divoké bavlny" (bavlna, která roste neobdělávaná), například v Austrálii, Africe, Arizoně, Střední Americe, Dolní Kalifornii, Brazílii, Mexiku a dalších tropických zemích.

Novinky v nabídce

Pronajímáme - Hledáme pronájem

Vlastníte nebytové prostory v centru města nebo v obchodních domech? Nebo naopak hledáte vhodné místo pro své podnikání? Kontaktujte nás.

více info

Jsme obchod ověřený zákazníky© 2017, VESNA, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect |