05.08.2013 10:45

Je bavlna a bavlna. Proč je některá látka jemná a jiná ne?

Je bavlna a bavlna. Proč je některá látka jemná a jiná ne?

Už jste slyšeli pojem „mercerovaná bavlna“? Mercerace je proces, během kterého bavlněná vlákna získávají nádherný lesklý vzhled, zvyšuje se jejich jemnost i pevnost a také si mnohem lépe drží barvu. Na většině textilních výrobků, ať už se jedná o povlečení nebo šaty, není způsob úpravy vláken uveden. Jestli jste si lámali hlavu nad tím, jak je možné, že jsou v kvalitě výrobků takové rozdíly a proč někdy vypadá údajně bavlněný výrobek trochu uměle, mercerace je odpověď.

Během mercerování je látka ponořena do koncentrovaného louhu sodného. Vlákna nabobtnají a změní svůj tvar. Z ledvinovitého průřezu se stane kulatý a délka vlákna se zmenší až o ¼. Díky tomu se výrazně zvýší pevnost materiálu a barvivo zůstává pevně fixováno ve vláknech. Pokud si mercerovanou bavlnu prohlédnete z blízka a promnete v ruce, pocítíte sametovou jemnost a všimnete si zvýšeného lesku. Bavlna se stává mnohem více podobná hedvábí a její vlastnosti si přímo zamilujete.

Přijďte si kvalitu mercerované bavlny prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži. Investujte do luxusních výrobků vysoké kvality a kupte si v prodejnách Vesna pyžama, noční košile a povlečení z mercerované bavlny. Vyplatí se to z hlediska finančního i z hlediska komfortu.

Tisknout


RSS

Poslední článek

18. 10. 2016

Bavlna - Cotton - Baumwolle - aneb co jste možná nevěděli

 Bavlna je velice důležitým přírodním vláknem. Na světě existuje několik druhů "divoké bavlny" (bavlna, která roste neobdělávaná), například v Austrálii, Africe, Arizoně, Střední Americe, Dolní Kalifornii, Brazílii, Mexiku a dalších tropických zemích.

Novinky v nabídce

Pronajímáme - Hledáme pronájem

Vlastníte nebytové prostory v centru města nebo v obchodních domech? Nebo naopak hledáte vhodné místo pro své podnikání? Kontaktujte nás.

více info

Jsme obchod ověřený zákazníky© 2017, VESNA, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect |