10.05.2011 13:59

Jak vybrat rošt do postele

Jak vybrat rošt do postele

V zásadě vám prodejci nelžou – postelový rošt podporuje ortopedické vlastnosti matrace i její provzdušnění. Díky tomu se v matraci nemnoží roztoči. Tyto podmínky mají vliv i na dlouhou životnost matrace. Logicky to znamená, že nevhodný rošt může životnost zkrátit a nemusí vašemu tělu poskytovat vhodnou oporu pro všechny části těla. Zde záleží na mnoha aspektech – na vaší váze, na poloze, ve které nejčastěji spíte a samozřejmě také na konkrétní kombinaci matrace a jejím podkladu.

Jak tedy poznat, který rošt do postele je ten nejvhodnější?

V zásadě rozlišujeme pouze 3 typy roštů – pevný rošt, polohovací rošt a motorový rošt. Přičemž motorový rošt je vlastnostmi shodný s polohovacím roštem, ale navíc vám poskytuje komfort polohování bez námahy pouhým stiskem tlačítka, což ocení zejména osoby dlouhodobě upoutané na lůžko, nebo trpící bolestí zad. Pro zdravého člověka představují motorové rošty spíš příjemný luxus, naopak pro osoby s omezenými možnostmi pohybu jsou nutností.

Pevný rošt do postele

Pevné rošty dělíme na laťkové roštylamelové rošty. Laťkové jsou vyrobeny z rovných dřevěných latí, které jsou vhodným podkladem pro pružinové matrace nebo pěnové matrace s vyšším jádrem. Při výběru si dejte pozor zejména na velikost mezer mezi jednotlivými latěmi – neměly by být větší, než 4 centimetry.

Lamelové rošty jsou vyrobeny z pružných dřevěných nebo syntetických lamel, které jsou do rámu zasazené pod mírným úhlem. Šířky lamel jsou u jednotlivých roštů různé. Zásadou, které byste se při nákupu měli držet je, že lamelový rošt musí mít alespoň 28 lamel (čím víc, tím líp) a mezery mezi nimi by měly být maximálně 4 cm. Lamely ve výkyvných pouzdrech se v rámu roštu mírně pohybují, a tím vyrovnávají rozložení váhy a přizpůsobují se tvaru těla. Některé mají v nejvíc namáhaných oblastech zdvojené lamely s nastavitelnou pružností. Jako např. Rošt Daniel 5V. Na lamelové rošty se hodí dobře ohebné matrace, jako jsou latexové nebo pěnové matrace. Výjimkou jsou matrace vyztužené např. kokosovláknitou deskou.

Polohovací rošty

Při výběru polohovacího roštu platí stejné zásady, jako u pevného lamelového roštu. Je potřeba dát si pozor také na to, aby polohovací mechanismus umožňoval snadnou manipulaci. Vybírejte také podle toho, jaké polohování upřednostňujete – některé rošty umožňují pouze nastavení výšky hlavy, jiné lze ohnout i v oblasti kolen.

Motorové polohovací rošty

Umožňují snadnou změnu polohy lůžka pouhým stiskem tlačítka. Je nutné je kombinovat s pružnými matracemi určenými pro polohovací rošty. Při výběru se držte stejných zásad, jako u pevných lamelových roštů.

Ať už nakupujete rošt kdekoliv, prodejce by vám vždy měl podat informace o tom, k jaké matraci je daný typ roštu vhodný. V našem internetovém obchodě iVesna.cz u každého roštu uvádíme doporučovaný typ matrace a stejně tak u každé matrace najdete vhodný typ roštu doporučovaný výrobcem.

Polohovací lamelový rošt Daniel HN 5V

Pevný lamelový rošt Daniel 5V

Polohovací lamelový rošt Double expert T5

Pevný laťkový rošt Masiv

Pevný lamelový rošt Vilém

Tisknout


RSS

Poslední článek

18. 10. 2016

Bavlna - Cotton - Baumwolle - aneb co jste možná nevěděli

 Bavlna je velice důležitým přírodním vláknem. Na světě existuje několik druhů "divoké bavlny" (bavlna, která roste neobdělávaná), například v Austrálii, Africe, Arizoně, Střední Americe, Dolní Kalifornii, Brazílii, Mexiku a dalších tropických zemích.

Novinky v nabídce

Pronajímáme - Hledáme pronájem

Vlastníte nebytové prostory v centru města nebo v obchodních domech? Nebo naopak hledáte vhodné místo pro své podnikání? Kontaktujte nás.

více info

Jsme obchod ověřený zákazníky© 2017, VESNA, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect |