Hladké bavlněné povlečení

Tradiční povlečení z hladké bavlněné tkaniny nabízí ideální poměr kvality, komfortu a ceny. Samozřejmě si můžete pořídit velmi levné povlečení z nekvalitního materiálu, které nic nevydrží. Ale porovnáme-li povlečení různých materiálů v odpovídající kvalitě, patří hladká bavlna mezi ty levnější. Na dotek je velmi jemná. Pocit kdy vás přikrývka něžně hladí po holé kůži je to nejlepší na závěr dne i pro jeho pozitivní start. Přírodní materiál dobře absorbuje vlhkost. Není nic horšího, než když se probudíte celí zpocení a povlečení se na vás přilepí. V extrémních situacích se tomu samozřejmě nevyhnete, ale s povlečením z přírodní bavlny takových situací zažijete minimum.


Hladké povlečení se vyrábí i z jiných materiálů. Např. z mikrovlákna nebo ze směsové tkaniny s podílem bavlny a syntetických materiálů. Tuto směsovou tkaninu obvykle najdete pod označením polycotton. Povlečení je na první pohled mnohdy k nerozeznání od bavlněného. Na dotek je jemnější, působí přirozeně a zachovává si dobrou schopnost odvodu vlhkosti od těla. Vysoce kvalitní povlečení z polycottonu se dá pořídit za velmi příznivé ceny.


Slabou stránkou hladkých tkanin je mačkavost. Vyrábí se i povlečení se speciální úpravou vláken, která usnadňuje žehlení. Mnohdy povlečení ani žehlit nemusíte a stačí, když jej po vyprání vyvěsíte, aby se samo narovnalo. Je to poměrně nákladná záležitost, ale pokud si potrpíte na dokonalost, usnadní vám práci.

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení

Hladké bavlněné povlečení


RSS

Poslední článek

18. 10. 2016

Bavlna - Cotton - Baumwolle - aneb co jste možná nevěděli

 Bavlna je velice důležitým přírodním vláknem. Na světě existuje několik druhů "divoké bavlny" (bavlna, která roste neobdělávaná), například v Austrálii, Africe, Arizoně, Střední Americe, Dolní Kalifornii, Brazílii, Mexiku a dalších tropických zemích.

Novinky v nabídce

Pronajímáme - Hledáme pronájem

Vlastníte nebytové prostory v centru města nebo v obchodních domech? Nebo naopak hledáte vhodné místo pro své podnikání? Kontaktujte nás.

více info

Jsme obchod ověřený zákazníky© 2017, VESNA, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect |